Rekonstrukce toalety

Chystáte se rekonstruovat Vaši toaletu? Ať už chcete změnu z důvodu nefunkčnosti stávajícího WC nebo chcete toaletu pouze zmodernizovat a dát jí novou podobu, je zapotřebí udělat několik kroků.

Výměna záchodové mísy

Rekonstrukce WC zahrnuje výměnu samotné záchodové mísy. Na trhu je v současnosti několik druhů klozetů.

Novinkou a hitem posledních let je elegantní závěsná mísa. Bohužel však není vždy možné vybrat tento typ WC. Vzhledem k tomu, že celý systém je zabudovaný do zdi, je to nejnáročnější varianta na instalaci. Nespornou předností je, že celý mechanismus tohoto typu WC není vidět a vytváří tak estetičtější dojem.

Typ WC kombi je variantou na trhu dobře známou již delší dobu. Výhodou je, že vytváří jeden celek. Stačí zajistit pouze instalaci odpadu a přívodu vody.

WC se samostatnou nástěnnou nádržkou je poměrně zastaralý typ, od kterého se v dnešní době upouští. Jedná se o nejméně estetickou variantu. Nádržka je umístěna vysoko na zdi a od ní vede dlouhá trubka.

Existují různé možnosti ovládání splachování klozetu - klasická splachovadla, tlačítka s volbou použití většího či menšího množství vody.

Nezbytným prvkem toalety z hygienického hlediska je umývátko, opět nabízené v různých velikostech, přičemž je třeba brát v potaz velikost místnosti.

Dalším zařizovacím prvkem WC je bidet, který je obvykle brán spíše nad rámec klasického vybavení toalety z důvodu menší plochy místnosti. V těchto případech lze použít jako alternativu bidetovou spršku nebo bidetové sedátko.

Výběr obkladů

Dále je třeba vybrat vhodnou dlažbu a obklady. Na výběr je velké množství barev, dekorů i rozměrů dlaždic. Záleží na vkusu majitele. Na trhu se nyní spíše objevují dlaždice v moderním stylu, což nemusí vyhovovat každému. Střídmé, elegantní nebo luxusní obklady vyžadují obvykle důkladnější hledání.

S dlažbou by měly stylově i barevně korespondovat obklady stěn.

Aby vše dohromady správně ladilo, vytvářelo harmonický celek a zároveň nebyla narušena funkčnost toalety, je třeba rekonstrukci důkladně promyslet. Pokud byste si rádi ušetřili námahu, neváhejte nás oslovit a my Vám s rekonstrukcí Vaší toalety rádi pomůžeme.